Spain LPG Exports (DISCONTINUED) (I:SLPGW14H)
31.00K mt for Dec 2021
Level Chart
Basic Info
|
Spain LPG Exports is at a current level of 31.00K, down from 46.00K last month and down from 32.00K one year ago. This is a change of -32.61% from last month and -3.12% from one year ago. |
| Report | Europe Energy Statistics |
| Category | Energy |
Stats
| Last Value | 31.00K |
| Latest Period | Dec 2021 |
| Last Updated | Feb 16 2022, 05:43 EST |
| Average Growth Rate | 108.4% |
| Value from Last Month | 46.00K |
| Change from Last Month | -32.61% |
| Value from 1 Year Ago | 32.00K |
| Change from 1 Year Ago | -3.12% |
| Frequency | Monthly |
| Unit | Metric Tons |
| Adjustment | N/A |
| Download Source File |
Historical Data
| Date | Value |
|---|---|
| December 31, 2021 | 31.00K |
| November 30, 2021 | 46.00K |
| October 31, 2021 | 37.00K |
| September 30, 2021 | 61.00K |
| August 31, 2021 | 74.00K |
| July 31, 2021 | 52.00K |
| June 30, 2021 | 50.00K |
| May 31, 2021 | 58.00K |
| April 30, 2021 | 28.00K |
| March 31, 2021 | 26.00K |
| February 28, 2021 | 25.00K |
| January 31, 2021 | 29.00K |
| December 31, 2020 | 32.00K |
| November 30, 2020 | 49.00K |
| October 31, 2020 | 37.00K |
| September 30, 2020 | 55.00K |
| August 31, 2020 | 18.00K |
| July 31, 2020 | 57.00K |
| June 30, 2020 | 43.00K |
| May 31, 2020 | 34.00K |
| April 30, 2020 | 31.00K |
| March 31, 2020 | 26.00K |
| February 29, 2020 | 29.00K |
| January 31, 2020 | 27.00K |
| December 31, 2019 | 29.00K |
| Date | Value |
|---|---|
| November 30, 2019 | 41.00K |
| October 31, 2019 | 48.00K |
| September 30, 2019 | 51.00K |
| August 31, 2019 | 62.00K |
| July 31, 2019 | 68.00K |
| June 30, 2019 | 38.00K |
| May 31, 2019 | 37.00K |
| April 30, 2019 | 56.00K |
| March 31, 2019 | 47.00K |
| February 28, 2019 | 35.00K |
| January 31, 2019 | 41.00K |
| December 31, 2018 | 30.00K |
| November 30, 2018 | 32.00K |
| October 31, 2018 | 39.00K |
| September 30, 2018 | 40.00K |
| August 31, 2018 | 59.00K |
| July 31, 2018 | 38.00K |
| June 30, 2018 | 46.00K |
| May 31, 2018 | 37.00K |
| April 30, 2018 | 33.00K |
| March 31, 2018 | 37.00K |
| February 28, 2018 | 41.00K |
| January 31, 2018 | 41.00K |
| December 31, 2017 | 42.00K |
| November 30, 2017 | 45.00K |
News
Headline
Time (ET)
03/20 06:34
03/18 07:36
03/18 06:29
03/16 06:28
Basic Info
|
Spain LPG Exports is at a current level of 31.00K, down from 46.00K last month and down from 32.00K one year ago. This is a change of -32.61% from last month and -3.12% from one year ago. |
| Report | Europe Energy Statistics |
| Category | Energy |
Stats
| Last Value | 31.00K |
| Latest Period | Dec 2021 |
| Last Updated | Feb 16 2022, 05:43 EST |
| Average Growth Rate | 108.4% |
| Value from Last Month | 46.00K |
| Change from Last Month | -32.61% |
| Value from 1 Year Ago | 32.00K |
| Change from 1 Year Ago | -3.12% |
| Frequency | Monthly |
| Unit | Metric Tons |
| Adjustment | N/A |
| Download Source File |