Finland Kerosene-Type Jet Fuel Demand (DISCONTINUED) (I:FKTJFD)
55.00K mt for Dec 2021
Level Chart
Basic Info
|
Finland Kerosene-Type Jet Fuel Demand is at a current level of 55.00K, up from 41.00K last month and up from 16.00K one year ago. This is a change of 34.15% from last month and 243.8% from one year ago. |
| Report | Europe Energy Statistics |
| Category | Energy |
Stats
| Last Value | 55.00K |
| Latest Period | Dec 2021 |
| Last Updated | Feb 16 2022, 05:44 EST |
| Average Growth Rate | 12.27% |
| Value from Last Month | 41.00K |
| Change from Last Month | 34.15% |
| Value from 1 Year Ago | 16.00K |
| Change from 1 Year Ago | 243.8% |
| Frequency | Monthly |
| Unit | Metric Tons |
| Adjustment | N/A |
| Download Source File |
Historical Data
| Date | Value |
|---|---|
| December 31, 2021 | 55.00K |
| November 30, 2021 | 41.00K |
| October 31, 2021 | 37.00K |
| September 30, 2021 | 33.00K |
| August 31, 2021 | 31.00K |
| July 31, 2021 | 28.00K |
| June 30, 2021 | 18.00K |
| May 31, 2021 | 15.00K |
| April 30, 2021 | 16.00K |
| March 31, 2021 | 16.00K |
| February 28, 2021 | 14.00K |
| January 31, 2021 | 14.00K |
| December 31, 2020 | 16.00K |
| November 30, 2020 | 20.00K |
| October 31, 2020 | 19.00K |
| September 30, 2020 | 17.00K |
| August 31, 2020 | 21.00K |
| July 31, 2020 | 17.00K |
| June 30, 2020 | 16.00K |
| May 31, 2020 | 17.00K |
| April 30, 2020 | 14.00K |
| March 31, 2020 | 54.00K |
| February 29, 2020 | 68.00K |
| January 31, 2020 | 72.00K |
| December 31, 2019 | 80.00K |
| Date | Value |
|---|---|
| November 30, 2019 | 72.00K |
| October 31, 2019 | 79.00K |
| September 30, 2019 | 79.00K |
| August 31, 2019 | 83.00K |
| July 31, 2019 | 82.00K |
| June 30, 2019 | 83.00K |
| May 31, 2019 | 83.00K |
| April 30, 2019 | 78.00K |
| March 31, 2019 | 80.00K |
| February 28, 2019 | 63.00K |
| January 31, 2019 | 71.00K |
| December 31, 2018 | 78.00K |
| November 30, 2018 | 67.00K |
| October 31, 2018 | 72.00K |
| September 30, 2018 | 73.00K |
| August 31, 2018 | 78.00K |
| July 31, 2018 | 75.00K |
| June 30, 2018 | 67.00K |
| May 31, 2018 | 74.00K |
| April 30, 2018 | 66.00K |
| March 31, 2018 | 72.00K |
| February 28, 2018 | 61.00K |
| January 31, 2018 | 65.00K |
| December 31, 2017 | 67.00K |
| November 30, 2017 | 64.00K |
News
Headline
Time (ET)
03/23 06:35
03/20 06:34
03/18 07:36
03/18 06:29
03/16 06:28
Basic Info
|
Finland Kerosene-Type Jet Fuel Demand is at a current level of 55.00K, up from 41.00K last month and up from 16.00K one year ago. This is a change of 34.15% from last month and 243.8% from one year ago. |
| Report | Europe Energy Statistics |
| Category | Energy |
Stats
| Last Value | 55.00K |
| Latest Period | Dec 2021 |
| Last Updated | Feb 16 2022, 05:44 EST |
| Average Growth Rate | 12.27% |
| Value from Last Month | 41.00K |
| Change from Last Month | 34.15% |
| Value from 1 Year Ago | 16.00K |
| Change from 1 Year Ago | 243.8% |
| Frequency | Monthly |
| Unit | Metric Tons |
| Adjustment | N/A |
| Download Source File |