Germany Crude Oil Stocks MoM (DISCONTINUED) (I:GCCOS)
188.00K mt for Dec 2021
Basic Info
|
Germany Crude Oil Stocks MoM is at a current level of 188.00K, down from 381.00K last month and down from 251.00K one year ago. This is a change of -50.66% from last month and -25.10% from one year ago. |
| Report | Europe Energy Statistics |
| Category | Energy |
Stats
| Last Value | 188.00K |
| Latest Period | Dec 2021 |
| Last Updated | Feb 16 2022, 05:43 EST |
| Average Growth Rate | -1.23K% |
| Value from Last Month | 381.00K |
| Change from Last Month | -50.66% |
| Value from 1 Year Ago | 251.00K |
| Change from 1 Year Ago | -25.10% |
| Frequency | Monthly |
| Unit | Metric Tons |
| Adjustment | N/A |
| Download Source File |
Historical Data
| Date | Value |
|---|---|
| December 31, 2021 | 188.00K |
| November 30, 2021 | 381.00K |
| October 31, 2021 | 270.00K |
| September 30, 2021 | -35.00K |
| August 31, 2021 | 430.00K |
| July 31, 2021 | 669.00K |
| June 30, 2021 | 460.00K |
| May 31, 2021 | -35.00K |
| April 30, 2021 | 400.00K |
| March 31, 2021 | -72.00K |
| February 28, 2021 | -104.00K |
| January 31, 2021 | -9.00K |
| December 31, 2020 | 251.00K |
| November 30, 2020 | 148.00K |
| October 31, 2020 | 205.00K |
| September 30, 2020 | 447.00K |
| August 31, 2020 | 506.00K |
| July 31, 2020 | 498.00K |
| June 30, 2020 | 308.00K |
| May 31, 2020 | 146.00K |
| April 30, 2020 | 209.00K |
| March 31, 2020 | 310.00K |
| February 29, 2020 | 481.00K |
| January 31, 2020 | 447.00K |
| December 31, 2019 | 580.00K |
| Date | Value |
|---|---|
| November 30, 2019 | 521.00K |
| October 31, 2019 | 306.00K |
| September 30, 2019 | 324.00K |
| August 31, 2019 | 502.00K |
| July 31, 2019 | 187.00K |
| June 30, 2019 | 325.00K |
| May 31, 2019 | 190.00K |
| April 30, 2019 | -3.00K |
| March 31, 2019 | 181.00K |
| February 28, 2019 | 619.00K |
| January 31, 2019 | 494.00K |
| December 31, 2018 | 55.00K |
| November 30, 2018 | 615.00K |
| October 31, 2018 | 469.00K |
| September 30, 2018 | 401.00K |
| August 31, 2018 | 401.00K |
| July 31, 2018 | 221.00K |
| June 30, 2018 | 221.00K |
| May 31, 2018 | 417.00K |
| April 30, 2018 | 251.00K |
| March 31, 2018 | 408.00K |
| February 28, 2018 | 195.00K |
| January 31, 2018 | -4.00K |
| December 31, 2017 | 337.00K |
| November 30, 2017 | 338.00K |
News
Headline
Time (ET)
05/13 07:39
05/11 06:37
04/24 06:31
Basic Info
|
Germany Crude Oil Stocks MoM is at a current level of 188.00K, down from 381.00K last month and down from 251.00K one year ago. This is a change of -50.66% from last month and -25.10% from one year ago. |
| Report | Europe Energy Statistics |
| Category | Energy |
Stats
| Last Value | 188.00K |
| Latest Period | Dec 2021 |
| Last Updated | Feb 16 2022, 05:43 EST |
| Average Growth Rate | -1.23K% |
| Value from Last Month | 381.00K |
| Change from Last Month | -50.66% |
| Value from 1 Year Ago | 251.00K |
| Change from 1 Year Ago | -25.10% |
| Frequency | Monthly |
| Unit | Metric Tons |
| Adjustment | N/A |
| Download Source File |
